2015 m. lapkričio 8 d.

Kitų metų planai


Kol už lango lietingai rudenėja, pats laikas apgalvoti ateinančių metų planus.

Elektra. Dar vasaros vidury LESTO pateikiau paraišką dėl prisijungimo sąlygų parengimo. Jas gavau gan greitai, mažiau nei per savaitę. Sekantis etapas bus kabelio patiesimas po žeme nuo komercinės apskaitos skydo iki  laikinos el. dėžutės (būsimo namo el. skydelio). Tada kviesiu elektriką, kad išmatuotų varžas, nusibraižytų objekto elektros tinklo schemą. Savo ruožtu, elektrikas visą reikalingą dokumentaciją sutvarko ir pateikia Valstybinei energetikos inspekcijai (VEI) tam, kad gauti pažymą apie energetikos įrenginių techninę būklę. Ši pažyma reikalinga  su LESTO pasirašant sutartį, o tai jau yra finalas elektrifikacijos epopėjoje :)

Statybų aikštelės paruošimas. Reikės grubiai nusižymėti kurioje vietoje stovės namas ir nustumdyti augalinį sluoksnį, o tada atsivežti papildomo grunto sklypo pakėlimui ir viską gerai išlyginti. Kelti reikėtų visą sklypą, bet pradžioje planuoju tai daryti tik toje vietoje kur stovės namas. Bet prieš tai reikės padaryti dar kai ką. Brėžiniai rodo, kad sklype yra kelios seno drenažo atšakos. Aišku jų funkcionalumas jau seniai sustreikavęs, bet vis tiek... Reikės pamojuoti kastuvu ir „pazonduoti“ kur jos ištikrųjų yra, kad vėliau netektų dvigubo darbo daryti jas taisant. Giliai neturėtų būti, manau iki ~1m gylyje. Taip pat reikės įrengti įvažiavimą į sklypą. Gal kas turi kokių patarimų kaip tai teisingai padaryti? Planuojamas keliuko ilgis ~5m, plotis ~2,5m. Sunkiasvoris transportas važinės tik statybų metu. Aš įsivaizduoju taip: gerai nukasamas augalinis sluoksnis, pilamas statybinis laužas, gerai tankinama, o tada ant viršaus – žvyro sluoksnis. Bet ar nesusmigs man viskas gylyn, nes gruntas molingas? Vietoj statybinio laužo būtų geriau naudoti skaldą, kuri tarpusavy „susirakina“ ir neleidžia toliau smigti, bet manau per brangiai gautųsi (nors dar neskaičiavau). Kitas variantas, prie kurio aš labiau linkstu: nukasti augalinį sluoksnį, pilti žvyro sluoksnį (kad išsilygintų iki reikiamo aukščio), tada 10-15cm skaldos ir ant viršaus dar 5-10cm žvyro.  Taip pat reikės suformuoti griovį vandeniui nutekėti palei sklypą, o nuovažą nuo pagrindinio kelio įrengti su drenažiniu vamzdžiu (perlaida).

Pamatai. Taip pat kitais metais planuojam pasidaryti pamatus ir palikti juos peržiemoti. Apie jų įrengimo peripetijas bus atskiras įrašas.4 komentarai:

 1. Po tvenkinio didinimo vasarą liko nemažas kalniukas tokio priemolio, sklypo susikėlimui įdealus gruntas, kiek pamenu Jūs pajūryje statotės, tad jei domins kreipkitės už simbolinę kainą perleisiu (manau apie 15-20 mašinų).

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. O! Visai neblogas variantas būtų :) Ryt poryt pasidomėsiu kainom, kiek transporto nuoma ir pakrovimas kainuotų šitam reikalui, nes net neįsivaizduoju.

   Panaikinti
 2. Duokite savo kontaktus, pabandysiu ir pats pasidomėti kiek gali preliminariai kainuoti, juolabiau gal ir pakrovėją panaudoti galėsime, tik svarbiausia domina vietovė kur :) Mes randamės 4 km aplink Dauparus :)

  AtsakytiPanaikinti
 3. Sveiki,kai "prieisite" prie langų - kreipkitės , galbūt galėsiu jus sudominti 862176287

  AtsakytiPanaikinti